Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 9 maja 2024 19:22

Najczęściej zadawane pytania.

Najczęściej zadawane pytania.
znak zapytania
Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/znak-zapytania-pytanie-symbol-463497/

Tak. Świetlica, jak i wszelkie proponowane aktywności/wyjazdy/wycieczki/posiłki/paczki są bezpłatne.

Trzeba odbierać dziecko do ukończenia przez nie  7 roku życia. 

Dziecko może opuścić świetlicę w trakcie trwania zajęć TYLKO  za pisemnym poinformowaniem wychowawców przez rodzica (można wypisać zgodę długotrwałą np. wyrażam zgodę, by moje dziecko opuszczało świetlicę co czwartek o godzinie 16-tej/codziennie o 17-tej itp.). Wychowawcy w trakcie prowadzenia zajęć nie obsługują telefonu służbowego – kiedy piszą Państwo sms „proszę wypuścić dziecko o 16-tej”, czasem sms odczytywany się o 16.50. Nie odpowiadamy za opóźnienia z tego wynikające.

W świetlicy obowiązkowo odrabia się zadania domowe.  Nawet  jeśli dziecko nie ma w danym dniu zadania domowego, do świetlicy przychodzi ZAWSZE z książkami i zeszytami. Dzieci bez plecaków będą odsyłane do domu. Wychowawcy sprawdzają dzieciom zeszyty i książki. Dziecko przychodzi do świetlicy z plecakiem nawet podczas nauczania zdalnego.

Jeżeli dziecko nie było w szkole, to nie może uczestniczyć w zajęciach w świetlicy w danym dniu (nie dotyczy ważnych, uzasadnionych powodów). Dopuszcza się pisemne/telefoniczne usprawiedliwienie dziecka (wtedy dziecko może przyjść do świetlicy z książkami i nadrobić zaległości z danego dnia). Nie dopuszcza się sytuacji, gdzie dziecko nie idzie do szkoły, bo źle się czuło lub zaspało, a przychodzi do świetlicy. Zasada obowiązuje również odnośnie nauczania zdalnego.

Nie.

Wychowankami Świetlicy mogą być dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat. (skończone 6 lat)

Nie. Placówka jest czynna przez cały rok we wszystkie robocze dni tygodnia w ilości 6 godzin dziennie, dostosowanych do potrzeb wychowanków. 

Ponad 50% nieusprawiedliwiona nieobecność dziecka w ciągu dwóch następujących po sobie miesięcy skutkuje skreśleniem z listy wychowanków bez konieczności  informowania rodzica.

Tak. A konkretniej trzeba być mieszkańcem dzielnicy, w której mieści się świetlica tj. do PWD Chwałowice przyjmowane są dzieci zamieszkujące dzielnicę Chwałowice; do świetlicy w Niedobczycach mogą uczęszczać dzieci zamieszkujące w Niedobczycach itd. 

Nie. § 6.5. Przyjęcia wychowanków do Placówki wstrzymuje się w okresie wakacyjnym i przedświątecznym każdego roku (wyjątkiem jest pisemna prośba kuratora sądowego lub pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej po zatwierdzeniu wniosku przez Radę Wychowawców).

Trzeba skontaktować się z wychowawcą/kierownikiem danej placówki w celu umówienia się na spotkanie lub wpisania dziecka na listę rezerwową.

Do Placówki przyjmowane są dzieci i młodzież:

  1. Wywodzące się z rodzin dysfunkcyjnych, niewydolnych wychowawczo, zagrożonych patologią społeczną, demoralizacją, przestępczością, uzależnieniami, wykluczeniem społecznym;
  2. Pochodzące z rodzin o niskim standardzie materialno-bytowym;
  3. Z rodzin wielodzietnych i niepełnych;
  4. Z utrudnioną socjalizacją;
  5. Pozostające bez opieki rodziców w godzinach popołudniowych;
  6. Wyrażające chęć uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach.

Tak: 

Oświadczenie i zgoda rodzica lub opiekuna prawnego dotycząca uczęszczania dziecka do Placówki, dane osobowe dziecka, 

podpisanie regulaminu wewnętrznego placówki

Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych

Klauzula zgody